Partneri projektu

Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu
Úrad na ochranu osobných údajov SR
Katolícka univerzita – Filozofická fakulta
Linka detskej istoty
ZŠ Kráľová pri Senci
eSlovensko
Projekt je spolufinancovaný Európskou úniou v rámci programu Nástroje prepojenia Európy (Connecting Europe Facility).

Za obsah projektu zodpovedá výlučne eSlovensko a tento obsah nemusí vyjadrovať názor našich partnerov a Európskeho spoločenstva.

O autoroch

Projekt realizuje nezisková, mimovládna organizácia eSlovensko, ktorá sa zaoberá najmä primárnou a sekundárnou prevenciou, vedou, výskumom a neformálnym vzdelávaním na Slovensku. Inováciami a moderným jazykom pracuje s deťmi a  mládežou, ponúka im vedomosti z oblastí, ktoré slovenské školstvo svojimi osnovami nepokrýva.

Reaguje na aktuálne potreby spoločnosti a efektívne ich tlmočí mladej generácii. Prostredníctvom ústredného portálu Zodpovedne.sk učí používať internet zodpovedne, kriticky, tvorivo a bezpečne. eSlovensko je súčasťou európskej siete Safer Internet Center, zabezpečuje aj bezplatnú linku Pomoc.sk na čísle 116 111 a linku Stopline.sk.

Zastupuje Slovensko v niekoľkých medzinárodných organizáciách, ako sú INSAFE, INHOPE. Medzi najúspešnejšie projekty eSlovensko patria: Zodpovedne.sk, Ovce.sk, Kybersikanovanie.sk, Sidliskovysen.sk, Nehejtuj.sk, Noproblemos.sk, Matfilipa.sk, Pomoc.sk, Stopline.sk, Nezavislost.sk. V roku 2017 otvorilo prvé slovenské Centrum prevencie internetovej závislosti. V roku 2019 uvedie eSlovensko do kín celovečerný film „Kto je ďalší?“ o internete.

eSlovensko získalo za svoje projekty vyše 30 ocenení v zahraničí a na Slovensku.

(Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.)